mic, mic, microphone, voice, audio, radio
 053-2805667
Facebook

בגן שלנו יש מצנחי פעילות לכל נושא לימודי

פעילויות עם מצנח פעילות של חברת רעיון בקרטון הן דרך נפלאה לקדם מיומנויות מוטוריקה גסה, עבודת צוות וקואורדינציה אצל ילדים צעירים. שילוב פעילויות צניחה במסגרת גן ליאור יכול לספק חוויה מרתקת ואינטראקטיבית.

בכתבה זו אנו מציגים 18 רעיונות יצירתיים לפעילויות עם מצנח פעילות המושלמות לחוויות כמו גן בגן ליאור בקרית ים. פעילויות אלו נועדו לקדם למידה, התפתחות גופנית ואינטראקציה חברתית תוך טיפוח אהבה למשחק פעיל ולחקירה.
1. אלפבית מצנח:
תנו לילדים לעמוד במעגל ולהרים את המצנח גבוה. קרא מכתב, והילדים המחזיקים את המצנח מזהים צבעים שונים על פי הוראות הגננת.
2. התאמת צבעי מצנח:
חברו למצנח סרטים צבעוניים או פיסות בד. קרא צבע, והילדים עובדים יחד כדי להפוך את המצנח ליצור כיפה עם הצבע הספציפי הזה פונה כלפי מעלה, תוך שיפור מיומנויות זיהוי הצבעים.
3. פופקורן לצנח:
הנח כדורים קלים או צורות קצף על המצנח. ילדים מנערים את המצנח בעדינות כדי לגרום ל"פופקורן" לקפוץ ולקפץ, ולשפר את תיאום עין-יד.
4. צנח בעקבות המנהיג:
הקצה מנהיג שמוביל בתורו תנועות מתחת למצנח, כגון ריצה, דילוג או זחילה. הילדים האחרים מעתיקים את פעולות המנהיג, מקדמים מיומנויות הקשבה וקואורדינציה פיזית.
5. הר געש מצנח:
מניחים כדור רך או פוף במרכז המצנח. ילדים מרימים ומורידים את המצנח במהירות כדי ליצור אפקט "הר געש", דוחף את האובייקט לאוויר, מעודד עבודת צוות וקואורדינציה.
6. גלי צניחה:
ילדים מניעים את המצנח למעלה ולמטה בתנועה דמוית גל, ויוצרים דפוסי גלים שונים. עודדו אותם להתנסות במהירויות וגבהים שונים, תוך שיפור הקואורדינציה והקצב.
7. קטפולטה של ​​מצנח:
הנח חפצים קלים, כגון פוחלצים קטנים, על המצנח. ילדים עובדים יחד כדי לשגר את הפריטים לאוויר על ידי משיכה מהירה של המצנח למטה ושחרור, קידום משחק שיתופי ועבודת צוות.
8. מסיבת ריקודים בצניחה:
השמיעו מוזיקה ערה ותנו לילדים לרקוד ולהסתובב במצנח. הם יכולים גם ללכת בתורות מתחת למצנח כדי להציג את תנועות הריקוד שלהם, לטפח יצירתיות וביטוי עצמי.
9. כיף בועת מצנח:
השתמש בשרביטים בועות או מפוחים כדי ליצור בועות מתחת למצנח. ילדים עובדים יחד כדי למנוע מהבועות לקפוץ על ידי הרמה והורדה בעדינות של המצנח, שיפור תיאום עין יד ושיתוף פעולה.
10. ציד אוצרות בצניחה:
הסתר חפצים קטנים, כגון חיות פלסטיק או כדורים צבעוניים, מתחת למצנח. ילדים מרימים את המצנח ומנסים למצוא את האוצרות החבויים, מקדמים מיומנויות התבוננות ומשחק שיתופי.
11. מאזן בלון מצנח:
הניחו בלונים מנופחים על המצנח ואתגרו את הילדים לשמור אותם מאוזנים תוך הזזת המצנח מעלה ומטה. פעילות זו מקדמת קואורדינציה עין יד וריכוז.
12. מצנח שייק והקפאה:
השמעו מוזיקה ותנו לילדים לנער את המצנח בדרכים שונות (מהיר, איטי, גבוה, נמוך). פתאום עוצרים את המוזיקה, והילדים קופאים, ומחזקים את כישורי ההקשבה והשליטה בגוף.
13. מיון צורות מצנח:
חברו גזרות גדולות למצנח. קראו צורה, וילדים עובדים יחד כדי להפוך את המצנח לצורה הספציפית, עוזרים בזיהוי ושיתוף פעולה.
14. שעון ענן מצנח:
ילדים נשכבים על הגב ומחזיקים את המצנח מעליהם ויוצרים "ענן". הם יכולים להתבונן ולדון בתצורות הענן השונות תוך שיפור הדמיון ואוצר המילים.
15. להקת מצנחים:
ספקו לילדים כלי נגינה קטנים, כמו שייקים או טמבורינים, ובקשו מהם לשחק עם מוזיקת ​​צעדה תוך כדי הזזת המצנח מעלה ומטה. פעילות זו משלבת מוזיקה ותנועה.
16. צניחה ותפיסה:
ילדים עומדים סביב המצנח וזורקים בתורו כדור קל משקל או פוף על המצנח. הם עובדים יחד כדי למנוע מהחפץ ליפול, לשפר את תיאום עין יד ושיתוף פעולה.
17. סיפור מצנח:
קראו סיפור, כגון "האריה שאהב את תות" או "איה פלוטו", ובקשו מהילדים להמחיש חלקים מהסיפור באמצעות המצנח. פעילות זו מקדמת מיומנויות אוריינות ומשחק דמיון.
18. מצנח גלי אוקיינוס:
הקצה לכל ילד חיית ים או חפץ. כשהם מנערים את המצנח, הם יכולים לחקות את התנועות של החיות שהוקצו להם, לטפח יצירתיות וקואורדינציה פיזית.

סיכום:
שילוב פעילויות צניחה בחוויית גן בגן ליאור בקרית ים מאפשר לילדים דרך דינמית ומושכת לפתח את כישוריהם הגופניים, החברתיים והקוגניטיביים. 18 הרעיונות הללו לפעילויות עם מצנח פעילות מציעות מגוון הזדמנויות לעבודת צוות, קואורדינציה ויצירתיות תוך קידום אהבה למשחק פעיל. ערכות הפעלה מוכנות מבית "רעיון בקרטון" יכולות לספק משאבים וציוד לגני ילדים להעצמת חווית פעילות הצניחה. אז בואו נרים את המצנח גבוה ונצא להרפתקה מרגשת של למידה והנאה בגן ליאור בקרית ים!